Projekti


Profesors O.Zvejsalnieks plenēra laikā

Plenēra noslēguma pasākums, 2017.gada 11.augusts. No kreisās: I.Martjukova, V.Fomins, A.Misāns, G.Zālīte-Misāne

 

 

 

 

Ludzas Novadpētniecības muzejs turpina iesākto tradīciju – Starptautisko mākslas plenēru organizēšanu. 2017.gadā pateicoties VKKF (2017-2-VIZO86) un Latvijas  valsts mežu atbalstītās Latgales kultūras programmas (LKP 2017/57) atbalstam notika plenērs “Lūdzu uz Ludzu”.

No 2017.gada 7.augusta līdz 11.augustam Ludzas Novadpētniecības muzejs rīkoja 4.starptautisko plenēru “Lūdzu uz Ludzu”. Plenērs bija veltīts 840 gadu jubilejai.

Plenērs ir viena no tām mākslas darba radīšanas formām, kas paredz vistiešāko māksliniieka un modeļa – pašas pilsētas – emocionālu saplūšanu un mijiedarbību. Tā ir iespēja papildināt muzeja krājumu ar mūsdienu mākslinieku gleznām.

Plenēra mērķis: iemūžināt Ludzas pilsētas ainavas un ludzāniešus. Mūsu pilsētas skatus iemūžināja 13 mākslinieki no Polijas, Lietuvas, kā arī no Latvijas. Tālākie viesi bija no Polijas pilsētas Dembicas Matuss Krasons un Rišards Kukabs, lietuviešu gleznotāji Irina Amosova-Novikova (Viļņa), Andrejs Denisenko un Vera Civenkova (Visaginas), Osvalds Zvejsalnieks un Vladimirs Serkovs (Rēzekne), Andris Misāns un Gunita Zālīte-Misāne (Rēzeknes novads), Vjačeslavs Fomins, Iveta Ladusāne, Inese Kaziniece, Irina Martjukova (Ludza).

Plenērs veicināja Ludzas pilsētas starptautisko atpazīstamību, jo vairāki mākslinieki apmeklēja mūsu pilsētu pirmo reizi un uzsvēra, ka Ludza ir Latvijas pērle ar savdabīgu daudznacionālu vēsturi. Līdz ar to tika veicināta starptautiskā sadarbība, viedokļu un mākslinieciska redzējuma apmaiņa un tika paplašinātas Ludzas panorāmas redzējuma ģeogrāfiskās un nacionālās robežas.


Māja piederēja Silkānu ģimenei, uz muzeja teritoriju tā tika pārvesta 2008.gadā

Pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas MUZEJU NOZARES ATTĪSTĪBAS PROGRAMMA un Ludzas novada pašvaldības atbalstam 2016.gadā tika sakārtots objekts „Jaunsaimnieka māja”.  2017.gadā jaunajā tūrisma sezonā tika atklāta ekspozīcija “…bet sirdī visu mūžu nesu saules dienu, no tēva mājas mīļās pasaules”.