Pasākumā “Satiec Putnu dienas Ludzā” skolēni uzzināja daudz interesantu faktu par putniem


Ar aprīli pie mums iesoļo pavasaris un arvien biežāk mēs dzirdam ārā putnu balsis. Putnu dienas – īpašs brīdis, lai pievērstu sabiedrības uzmanību putnu aizsardzībai.

Latvijā ir sastopamas apmēram 365 putnu sugas. Noteikti ir arī tādas, kas līdz šim vēl nav sastaptas, jo gandrīz katru gadu tiek novērotas arvien jaunas putnu sugas. Kopš 2000. gada Latvijas putnu sarakstam ir piepulcējušās veselas 43 sugas.

2018.gada 6. aprīlī sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem Dabas aizsardzības pārvaldes vecākiem valsts vides inspektoriem Ivaru Leščinski un R.Indriķi tika rīkots pasākums “Satiec Putnu dienas Ludzā!”.

Pasākumā piedalījās Ludzas pilsētas ģimnāzijas un Ludzas 2.vidusskolas audzēkņi. R.Indriķe pastāstīja pusaudžiem par putniem, kas atlido no siltām zemēm Latvijā un uzsvēra, ka pastāv dažādi putnu būru veidi, jo mājoklim jābūt pielāgotam putna dzīvesveidam. Izziņas spēlēs skolēni uzzināja daudz interesantu faktu par spārnoto Latvijas iemītnieku dzīvi. Pasākuma organizētāji uzvēra, ka nepieciešams rūpēties par dabu un aicināja piedalīties radošajās darbnīcās, kur ikviens varēja pats savām rokām darināt putnu būri.

Noslēgumā dalībniekiem radās unikāla iespēja tepat muzeja Brīvdabas un etnogrāfijas nodaļas teritorijā vērot putnus brīvajā dabā. Skolēni ar interesi ielūkojās, kā kaijas baudīja pavasarīgu dienu Ludzas Mazā ezera ledū.