Pilsētas svētku ietvaros muzejā atklāta izstāde „ 3 D – darbs dara darītāju”


V.Dzevaltovskis, izstāžu un ekspozīciju kurators

2011.gada 5.augustā Ludzas Novadpētniecības muzejā pilsētas svētku ietvaros tika atklāta Misānu ģimenes darbu izstāde „3 D – darbs dara darītāju”.

„Mūsu novadā nav zelta raktuvju, nav naftas un tāpēc mūsu galvenā bagātība ir cilvēki”, – izstādes atklāšanā uzsvēra Ludzas novada pašvaldības priekšsēdētāja Alīna Gendele.  Patiešām šo ģimeni var nosaukt par Latgales lepnumu, jo to  kuplina vairāki talanti.

Pa ceļam uz Kārsavu Mērdzenes pagastā caurbraucēji redz skaistu Saulleju māju. Šo māju uzcēlis amatnieks Pēteris Misāns. Pētera dzīvesbiedre Gaļina pašmācības ceļā iemācījās rokdarbus. Izstādē apmeklētāji apbrīno viņas galdautus, kas darināti interesantā tehnikā.

„Kad biju stāvoklī un gaidīju Andri, man bija gribējies visu laiku kaut ko zīmēt”, stāsta Gaļina. Tā izrādījās laba zīme, jo dēls sevi pieteica mākslā un tagad darbojas kā mākslinieks un dizaineris. Izstādē muzeja apmeklētāji var redzēt viņa darbus, kas tapuši dažādā laikā: gan 1995.gadā, kad viņš tikko sācis savus radošos meklējumus, gan arī gleznas, kuras tapa pēdējā starptautiskā plenēra laikā.

Taču jāuzsver arī tas, ka Andris Misāns kopš 2002.gada strādāja Ludzas Novadpētniecības muzejā. Viņš ieguldīja daudz spēka, lai izveidotu Dabas un Vēstures ekspozīciju.

 „Manas gleznas ir reālistiskās. Tajās kāds var ieraudzīt savu dzimto pusi. Turpretī sievas darbi ir dekoratīvi”, uzsvēra Andris. Gunitas Zālīte – Misāne izvēlējās interesantus sižetus un ieskatoties viņas gleznās rodas iespaids, ka viņa cenšas atklāt skatītājam pasaules neredzamo pusi. Piemēram, redzot noslēpumaino staigātāju, kas raugās tukšajos logos, neviļus uzdod sev jautājumu, kas viņš varētu būt un kurp dodas?

Radošo ģimeni ar izstādes atklāšanu apsveica Ludzas pareizticīgo draudzes baznīckungs tēvs Sergijs un uzsvēris, ka skatoties uz talantīgo cilvēku darbiem arī pašam gribas saņemties un kļūt kaut drusku labākam.

Laipni lūgti skaistuma pasaulē!